On hea meel teatada, et Eesti Kogelejate Ühing (EKÜ) andis novembri lõpus välja esimese eestikeelse lasteraamatu kogeluse teemal.
MTÜ Eesti Kogelejate Ühing on tõlkinud eesti keelde saksa kirjaniku Peter Schneideri raamatu “Was ist ein U-U- Uhu” („Ke-ke- kes teeb U-U- Uhhuu?“)
Kaunilt kujundatud raamat on kirjutatud lastele, kes kogelevad ja nende vanematele, sõpradele ja õpetajatele.
Raamat räägib noorest siilipoisist, kelle kõne on katkendlik ja kes soovib igal juhul välja uurida „Ke-ke- kes teeb U-U- Uhhuu?“ Ta kohtub ja kõneleb mitmete metsaelanikega, kellest mõned samuti kogelevad, kuid enamiku reaktsioonid kogeleja suhtes peegeldavad inimeste hulgas levinud valearusaamu kogelusest.
Raamatu autor Peter Schneider (s. 1958) töötab Aacheni Ülikooli kliinikumis logopeedina. Ta on spetsialiseerunud kogelevate laste ravimisele ja on välja andnud mitmeid raamatuid kogeluse teemal. Siilipoisi raamat pakub positiivsust ja enesekindlust lastele, kes kogelevad. Samuti aidatakse leida vastuseid ja lahendusi, kuidas suhelda kogeleva lapsega ja teda aidata. Raamat aitab mõista kogeluse tagamaid ja näitab, milliseid reaktsioone tuleks vältida kogelejaga suhtlemisel.
Raamatu eesmärk on teadvustada kogelejatele, et koostöös peitub jõud, igatahes ei tohiks keegi oma murega üksi jääda ja pole mõtet püüda kõike ise ära lahendada. Raamat on ka heaks ja õpetlikuks lugemiseks lastele, kes ei kogele, aidates mõista, et igaüks on erinev ja see on aktsepteeritav ning palju olulisemad on sellises väärtused nagu sõprus, teiste aitamine ja teistest lugupidamine.

Müügil Apollo (Raamat) ja Rahva Raamatu(Raamat) kauplustes. EKÜ kingib raamatu kõigile Eesti lasteaedadele ning alg- ja põhikoolidele.