2016. aastal ilmus Lasteraamat “Ke-ke-kes teeb u-u-uhuu”

hoivas

 

 

 

 

MTÜ Eesti Kogelejate Ühing on tõlkinud eesti keelde saksa kirjaniku Peter Schneideri raamatu “Was ist ein U-U- Uhu” („Ke-ke- kes teeb U-U- Uhhuu?“). Kaunilt kujundatud raamat on kirjutatud lastele, kes kogelevad ja nende vanematele, sõpradele ja õpetajatele. Raamat räägib noorest siilipoisist, kelle kõne on katkendlik ja kes soovib igal juhul välja uurida „Ke-ke- kes teeb U-U- Uhhuu?“ Ta kohtub ja kõneleb mitmete metsaelanikega, kellest mõned samuti kogelevad, kuid enamiku reaktsioonid kogeleja suhtes peegeldavad inimeste hulgas levinud valearusaamu kogelusest. Raamatu autor Peter Schneider (s. 1958) töötab Aacheni Ülikooli kliinikumis logopeedina. Ta on spetsialiseerunud kogelevate laste ravimisele ja on välja andnud mitmeid raamatuid kogeluse teemal. Siilipoisi raamat pakub positiivsust ja enesekindlust lastele, kes kogelevad. Samuti aidatakse leida vastuseid ja lahendusi, kuidas suhelda kogeleva lapsega ja teda aidata. Raamat aitab mõista kogeluse tagamaid ja näitab, milliseid reaktsioone tuleks vältida kogelejaga suhtlemisel. Raamatu eesmärk on teadvustada kogelejatele, et koostöös peitub jõud, igatahes ei tohiks keegi oma murega üksi jääda ja pole mõtet püüda kõike ise ära lahendada. Raamat sisaldab teavet täiskasvanutele ja loetelu organisatsioonidest, kust abi leida.

Raamat on saadaval Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes ja online poes: Raamat Apollos, Raamat Rahva Raamatus

Lehekülgede arv: 32


2016. aastal ilmus infovoldik “Täiskasvanule Kes Kogeleb”

Voldik annab ülevaate kogeluse tekkimisest, selle eripäradest, teraapiavormidest ja kuidas sellega toime tulla, ning Eesti Kogelejate Ühingu tegevusest.

 HõivaHõiva1

 

 

 

 

 

2005. aastal ilmus infovoldik “Miks laps kogeleb”?

Voldik annab ülevaate kogelusest laste puhul. Kuidas käituda, mida teha ja kuhu pöörduda. Voldiku koostamisel oli abiks meie pikaaegne koostööpartner ja logopeed Maret Jahu.

 Nimetuaa Nimeturr