Ülemaailmsel puuetega inimeste päeval avati Telliskivi Loomelinnakus ligipääsetav fotonäitus “Puue ei ole alati silmaga nähtav”

Pressiteade

Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) pöörab ülemaailmse puuetega inimeste päeval tähelepanu asjaolule, et puue või elumuutev krooniline haigus ei pruugi kõrvaltvaatajale alati välja paista. EPIKoda kutsub kõiki huvilisi tutvuma ligipääsetava fotonäitusega “Puue ei ole alati silmaga nähtav”, mis avatakse 3. detsembril Tallinna Telliskivi Loomelinnaku Kolme Puu galeriis. 

“Meie fotonäitus räägib päris inimestest, pannes puude uude valgusesse. Me ei märka tihtipeale, kui palju inimesi meie ümber peab igapäevaselt pingutama ja ületama oma puude või terviseprobleemidega seotud takistusi, sest välimusest ei tule see kuidagi välja,“ ütles EPIKoja juhatuse esimees Monika Haukanõmm. „Soovime lõhkuda ajale jalgu jäänud stereotüüpe ja näidata, et koos varjatud terviseprobleemide ja puuetega inimestega on ühiskonnas palju rohkem neid, kelle erivajadustega me peame igapäevaselt arvestama,“ lisas ta.

Fotonäitusest võtab osa 14 puuetega inimeste võrgustiku esindajat, kes räägivad avatult nii kogelusest, fibromüalgiast, kurtusest kui ka teistest kroonilistest haigustest või erivajadustest. Näituse avab sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo 3. detsembril kell 13 Telliskivi Loomelinnaku Kolme Puu galeriis (laste mänguplatsi kõrval). Avamisele on oodatud kõik huvilised, kohapeal on tagatud viipekeeletõlge ja fotode kirjeldustõlge. 

Fotode autor on Ken Mürk. “Teema on natukene südamelähedane: olen ise vähemalt poole elust reumahaige olnud ning umbes sama kaua ka sügava depressiooni ning ärevushäiretega maid jaganud,” ütles Ken Mürk. “Ehk võiksin kuuluda ka ise pildistatavate hulka. Loodan südamest, et antud näitus suudab anda väikese panuse inimeste teadlikkuse suurendamisse erinevate haiguste osas, millega on silmitsi vägagi suur hulk meie ühiskonnast.”

Alates 3. detsembrist on võimalik näitusega tutvuda veebilehel https://epikoda.ee/varjatud . Ligipääsetavuse huvides on iga foto varustatud detailse tekstilise kirjeldusega ning iga inimese lugu on tõlgitud eesti viipekeelde. 

Fotonäitus jääb avatuks kuni 9. jaanuarini 2022.