Tere liikmed ja muidu toredad inimesed!

Traditsiooniline Suvejämm saab ka seekord tehtud! Meie Ühingu linnuvaatlejate tagatoa tungival soovil, toimub seekordne üritus looduskaunis Matsalus, Algallika Puhkekeskuses. Algallika puhkekeskus asub Matsalu rahvuspargis oma privaatses mererannas. Majutus toimub erinevates majades ja soovi korral ka telkides. Õhtuti on saun ja mini-spa. Kompleksis toimuvad regulaarselt mitmesugused tervise temaatilised koolitused ja laagrid. 

Seekordse laupäevase koolituse teemaks on emotsioonid, positiivsus ja naeruteraapia. Koolituse viib läbi Silja Sirge, kes on juba aastaid tegelenud naeruteraapia ja mitmesuguste tervislike teraapiatega. Koolitus koosneb kolmest blokist, millest pikemalt saad lugeda allpool. Laupäeva teine pool kulgeb Hardi juhtimisel Fotojahti pidades, milleks piisab ka telefonist, mis pilti suudab teha. Pühapäeval võime soovi korral läbi põigata erinevatest kohalikest vaatamisväärsustest.

Palun registreeruda võimalikult kiiresti kogelus@kogelus.ee emailil, lisades osalejate nime(d), kas tulete autoga ja kui palju on autos vabu kohti. Transpordi osas üritame traditsiooniliselt jagada ennast autode peale.

Nädalavahetuse omaosaluse suurus on 25 eurot. Osalustasu palun maksta Eesti Kogelejate Ühingu pangakontole SEB pangas EE191010022017496002 või sularahas kohapeal.

Algallika Puhkekeskus

Algallika majutus

Koolitaja

Kaart

Detailne kohaletuleku juhend

PÄEVAKAVA (esialgne):

Reede, 17. juuli

15.00-2100 Saabumine, klimatiseerumine, õhtusöök , jututamine jms

Laupäev, 18. juuli

09.15 Hommikusöök

10.00 Koolitus

12-13.00 Lõunasöök

13-14 Koolitus

14-  Fotojaht

19.00 Õhtusöök

Pühapäev, 19. juuli

09.30 Hommikusöök

10.15-12.00 Kokkuvõtted, vaba mikrofon

12.00 Lõunasöök ja kojusõit

Soovi korral vaatamisväärsused

Koolituse teemad:

I teema  on tihedalt seotud tervise´ja emotsioonidega  – Viie elemendi õpetuse kasutamisest tervises, suhetes, toitumisel. 
Peale Yini ja Yangi (nais- ja meesalge) jagasid hiinlased maailma viieks põhielemendiks või viieks olekuelemendiks. Need elemendid on elu põhialuseks (vesi, puu, tuli, maa, metall) ja vastavad igale inimelu sfäärile. Räägime, kuidas viie elemendi õpetust kasutada oma tervise eest hoolitsemisel, omavahelises suhtlemises, kuidas toetada oma organismi õige toitumisega jpm.

 

II teema – Positiivsest sõnast ja mõtlemisest, naeratusest ja naerust – nende mõjust suhtlemisel, aga ka nende mõjust oma tervisele, meeleolule, tegevusele. 

Mõtlemisel ja sõnadel on väga suur jõud. Positiivne ja jaatav sõna kaaslaste, sõprade, pere, tuttavate jt poolt aitab meil kergemini toime tulla ka keerulisemas, pingelisemas ja rõhuvamas ümbruskonnas. Negatiivsuse ja kritiseerimise (ka mõtetes) õhkkonnas on edasiminek raskendatud, loovus ja saavutusvajadus on takistatud, koostöö ja positiivsete tulemuste saavutamine on äärmiselt keeruline.

 Naer on üks kiiremaid viise stressi ja pingete maandamiseks, positiivsusele lülitumiseks. On kindlaks tehtud, et juba väikseimgi naer on tervisele kasulik.

 

III teema –  teeme koos läbi naerujooga seansi (naeruseansi).

Naeruseansi eesmärgiks on kõrvaldada negatiivsed tunded ja tunda elust rõõmu. Me saame oma naeru arendada avatumaks ja nii hakkavad ka väikesed asjad meile üha enam rõõmu valmistama. Naeruseansi ajal pöörame tähelepanu ka sellistele harjutustele, mida saate kasutada oma igapäevases elus ja töös, osalejate kiiremaks liitmiseks mingisse protsessi või üritusse, vaimu turgutamiseks, väsimuse peletamiseks, aga ka enda ja teiste tuju kiireks parandamiseks (eriti, kui see on mõnel päeval lootusetult rikutud). 

Naeruseanss toimub suures osas liikudes, koos ja paarikaupa naeruharjutusi tehes. See mõjub kka kui väike treening – kaloreid kulub ka hulga 🙂