12.august – 20.august 2023 toimub Hollandis Erasmus+ noortevahetus kogelevatele noortele vanuses 18-30 aastat. Projekt ühendab noori, kes kogelevad. Sellegipoolest ei keskenduta projektis kogelusele.

Ükski noor, kes osaleb ei erine teistest, sest kogelemine on tavaline ning ühendav tegur. See keskkond loob uut ning ainulaadset ühendamise võimalust omavahel.

Kohale tulevad erinevatest Euroopa riikidest noored (Hispaania, Holland, Saksamaa, Itaalia, Soome, Rootsi, Eesti). Eestist saab noortevahetusest osa võtta 5 noort. Osavõtutasu on 125 eur, millest EKÜ kompenseerib poole (osavõtutasu ei ole vaja kohe maksta, vaid see lahutatakse kompenseeritavast summast). Kõik kulud (majutus, toitlustus, transport) katab Erasmus+

Seega on tegemist väga hea võimalusega veeta nädal Hollandis koos teiste kogelejatega, võtta osa töötubadest, sotsialiseeruda ja tunda end vabalt. 2022. a toimus sarnane noortevahetus ja kommentaare lugeda ning videot vaadata saab siit: 

Kui oled 18-30 a ja soovid üritusest osa võtta või küsida lisaküsimusi, anna mulle teada e-mailile maritlepp@gmail.com. Tähtaeg on 30. aprill 2023. Paljud kogelejate ühingu liikmed on ise sellisest noortevahetusest osa võtnud ja soovitavad väga, sest tegemist on elumuutva kogemusega